מאמרים

קוסם לקייטנה

 קוסם לקייטנה

קייטנה מהווה בילוי עבור הילדים, שמטרתו לסייע להם להעביר את הזמן בימי החופשה הארוכים ולקרב ביניהם מחוץ לשעות הלימודים בגן או בבית הספר. ההורים נהנים מראש שקט והילדים נהנים מאטרקציות ושלל פעילויות, בהתאם לגילם ולרצונותיהם. קייטנות שונות מציעות תכנים שונים אבל הופעת קוסם בקייטנה היא  אטרקציה שמתאימה לכולם, ללא הבדל גיל או תחומי עניין.

 

בחירת קוסם לקייטנה תיעשה לפי קריטריונים ברורים. יש להביא בחשבון מספר פרמטרים לפני שבוחרים את הקוסם הרצוי, לאסוף המלצות ולברר האם יש לו מופע קבוע או שהוא מגלה גמישות ויכול להתאים את המופע לקהל הרצוי. ניתן כמובן להזמין קוסם להופעה בקייטנה ולסכם עמו מראש על תכניה, בהתאם לקבוצת הגיל הרלוונטית. מופע קסמים יכלול טריקים של אש, סכינים, מטפחות ועוד. אבל אפשר גם ללכת בדרך של הפעלה על ידי סדנת קוסמות עבור הילדים.

 

מהי סדנת קוסמות?

סדנה כזו הופכת את משתתפי הקייטנה מצופים נלהבים למשתתפים במלוא מובן המילה במופע הקסמים. ישנם מספיק תרגילים בסיסיים שכל קוסם מיומן יכול ללמד בזמן קצר את הילדים ולגרום להם עניין והנאה רבה. קוסם כזה מעניק ערך מוסף לכל קייטנה. סדנת קוסמות כוללת לימוד טריקים בסיסיים ושווים לכל נפש תוך מספר שעות, והם מעניקים ידע מעשיר ומעצים למשתתפי הקייטנה. המשתתפים לומדים כאמור לבצע קסמים בסיסיים בכוחות עצמם ובסוף היום אכן מבצעים אותם מול הקהל המריע.

 

מה הערך המוסף של סדנת קוסמות?

סדנת קוסמות הופכת כאמור את משתתפי הקייטנה מצופים פאסיביים במופע הקוסם למשתתפים שווי זכויות שמבצעים קסמים בכוחות עצמם. להשתתפות זו ערך עצום, שכן היא חוויה לימודית שבכוחה לחזק את הדימוי העצמי והביטחון העצמי של הילדים. לימוד כזה עשוי לשמש אותם גם בהמשך הדרך  כשיציגו את הקסמים בפני חבריהם בבוא היום.

לימוד קסמים מפתח מיומנויות של דיוק, התמדה, הקשבה ואקטיביות.  הקסמים הפשוטים נלמדים תחת השגחתו של קוסם מקצועי ועצם הלימוד מהווה חוויה גדולה ופותח בפני הילדים עולם שלא הכירו קודם לכן.

קוסם בירושלים