מאמרים

קוסם לבר מצווה

קוסם לבר מצווה

היום החשוב הגיע, הבן חוגג 13 וההורים מבקשים לערוך אירוע בלתי נשכח עבור חתן השמחה בני המשפחה והאורחים הרבים. הופעת קוסם תשדרג ללא ספק כל חגיגת בר מצווה. בגיל 12-13 אין ספק שקוסם מהווה אטרקציה ענקית לילדים, וגם לאורחים מבוגרים או צעירים יותר. בקיצור: מדובר בבילוי לכל המשפחה ואין סכנה לתחושות של בזבוז זמן וכסף, או חלילה עוגמת נפש ביום המיוחד והמאושר הזה, אותו תזכרו גם בעוד שנים רבות.

 

איסוף מידע עבור בחירת קוסם

השוק הישראלי מוצף בקוסמים, לעתים תחת הכינוי המתוחכם "אמני חושים", וכמובן שכל אחד מהם טוען לייחודיות ויכולות יוצאות דופן להפוך את החגיגה לבלתי נשכחת. לפני שבוחרים קוסם כדאי לקבל מספר המלצות אישיות מידידים קרובים שאתם סומכים עליהם ומכירים אתכם ואת הילד החוגג, ואין לכם ספק שהם בעלי ניסיון, מגלים אכפתיות ורוצים בטובת הילד. יש לברר היטב מיהו הקוסם ומה כוללת התכנית שלו, ומהם הטריקים המומלצים במיוחד לילדים. לאחר הבירור וההשוואה בין מספר קוסמים, אפשר לפנות לאינטרנט ולקבל מידע נוסף על המועמדים.

 

תיאום ציפיות עם הקוסם הנבחר

המטרה המשותפת היא כמובן חגיגה לכל המשתתפים והנאה מקסימלית ולכן חשוב לתאם מראש ציפיות עם הקוסם הנבחרת בפגישה אישית. מדובר כזכור בחגיגה פרטית של חתן השמחה ויש לעשות הכל כדי ליצור אירוע בלתי נשכח. בפגישה המקדימה חשוב לתאם ציפיות, להבין מהי מתכונת המופע שהקוסם מציע לכם ולבקש לצפות בסרטוני וידאו שמוכחים את ביצועיו בעבר. יש לסכם על מסגרת זמן ראויה, לא קצרה מדי ולא ארוכה מדי, כדי למנוע מהאורחים תחושות שיעמום או תסכול מהסיום המהיר.

לפני שמסכמים לגבי מחיר ההופעה, יש להגדיר במדויק מה היא תכלול ומה יהיה מקמו של חתן השמחה. קוסמים רבים הופכים את החוגג לשותף במופע, ובכך מעצימים את החוויה, זאת בנוסף לטריקים הידועים של קסמי חרבות, אש מים סכינים וכדומה.. במהלך הפגישה כדאי לדבר גם על איכות הקשר בין הקוסם לקהל כדי  להבטיח את החוויה המושלמת לחוגגים, ואין להסתפק בקוסם שאינו משתף את הקהל.