מאמרים

מופע קסמים לילדים

 

מופע קסמים לילדים

מופע קסמים לילדים מציין מספר הפעלות אפשריות: בין היתר מדובר כמובן בהופעה של קוסם באירוע לילדים כמו יום הולדת ברית/ה או בר/בת מצווה, אבל יש אפשרויות נוספות כמו מופע קסמים לילדים בקייטנה או מופע כזה בשטח ציבורי כמו קניון או כיכר מרכזית בעיר.

מופע הקסמים אמנם מיועד לילדים לפי הכותרת, אבל למעשה מדובר בבילוי לכל המשפחה. אופיו של מופע הקסמים נקבע כמובן לפי טיב הקהל, מקום האירוע ומשך הזמן המוקדש לו. לפני שאנו מזמינים את הקוסם, כדאי לאסוף המלצות ולברר באיזה סוג של מופע אנו מעוניינים עבור הילדים ומהו קהל היעד. מופע לבני 11-12 יהיה שונה מזה של בני 3-7 למשל, שיכולתם להבין את הקסמים, או לקחת חלק בעצמם במופע, מוגבלת בהרבה. מופע קסמים ביום הולדת יהיה שונה ממופע קסמים באירועי יום העצמאות בכיכר העיר וכו'.

 

איך נתאים את המופע לקהל

אם מדובר במופע קסמים לילדים בכיכר העיר, צריך להביא בחשבון נוכחות של עשרות ואולי אפילו מאות ילדים שיגיעו כדי לחזות בנעשה והקוסם יוכל להציג בפניהם את מיטב הרפרטואר שלו ללא הגבלה כמעט. לעומת זאת, אם מדובר במופע קסמים לילדים באירוע אינטימי כמו בר מצווה או יום הולדת, אז יש להתאים את אורכו ותוכנו לקהל היעד.

קהל צעיר יותר של בני 3-4 יתקשה לשמור על ריכוז והקשבה במשך יותר משעה-שעה וחצי ולכן אין להקשות עליו ולהאירך את המופע מעבר לטווח זמן כזה. לילדים הגדולים יותר ניתן להתאים מופע קסמים של שעתיים.

 

האם המשתתפים הם צופים בלבד?

אחת האפשרויות להפוך את מופע הקסמים לילדים לחוויה בלתי נשכחת היא לתת לקהל לקחת חלק בהתרחשות. זה יכול לקרות אם הקוסם הוא גם בעל ניסיון בהדרכה ולימוד קסמים, ורוב הקוסמים הם כאלה. במקרה כזה, ניתן ללמד את הילדים קסם או שניים במשך זמן קצר (תלוי במספר המשתתפים כמובן) ולתת להם להתנסות ולבצע את הקסמים בכוחות עצמם. מופע קסמים אינו מוגבל רק לקסמים ויכול לכלול הפעלות נוספות כמו טלפתיה, קריאת מחשבות, הרקדה, ליצנות ועוד ועוד.