מאמרים

היסטוריה של הקסמים

שלום לכולם!

 

ברצוני לספר לכם את היסטוריה של הקסמים הידויים ומפורסמים.

 

ואני רוצה להתחיל מהקסם האהוב אלי, בעל היסטוריה של 3000 שנה בשם "הטבעות הסיניות". אני מופיע איתו משנת 1985 שקיבלתי אותן במתנה מהחבר שלי ומאז אני לא ניפרד מהן. זה היה ציוד היחד שהבאתי לארץ כשה עליתי.

קוסם לאירועים

 

 

 

 

 

 

 

 

הטבעות המקושרות הסיניות נחשבות להיות הקלאסיקה של קסם אשליה. בהשפעה המסורתית, טבעות מתכת מוצקות נקשרות ומשתחררות, עוברות אחד את השניה, ויוצרות שרשרות ודפוסים מורכבים אחרים וצורות שונות. הטבעות יכולות אפילו להינתן לקהל לבדיקה. לפעמים חבר קהל מוזמן לבמה כדי לבצע לצד הקוסם כחלק מהקסם מסוג "תעשה מה שאני עושה".

 

במאה ה14 אביר DAMATUS  הראה בספרד קסם שהביא אותו מסין עם החישוקים הגדולים   שהתחברו ביחדבאוויר והשתחררו לפי רצונם של הצופים. ומאז הקסם הזה היה חלק חשוב במופעי קסמים באירופה.

 

קוסם סיני ינג לינג פו (1854-1922) היה אחד מהקוסמים הראשונים שהופיע עם הטבעות המקושרות בצורה הידועה היום. ציור של  הצייר Giacomo Mantegazza בשנת 1876 הראה ילדה  מחזיקה סט של טבעות מעל לראשה. ספקולציות על המקור הטבעות כבר אותרו לטורקיה, מצרים והמזרח התיכון, וכל עוד לפני כהמאה ה -1.

 

קוסם הצרפתי פיליפ  (אק אנדרה נואל טאלון ) היה אחד מהקוסמים הידועים הראשונים שהשתמשו בטבעות. במחצית השנייה של המופע שלו, הוא לבש גלימה מזרחית וכובע חרוטי. הוא לקח   טבעות מתכת מוצקות בקוטר של 200 מ''מ ונתן לקהל לבחון אותם. הוא טען שהוא למד אותם מלהקת להטוטנים סיניים בבריטניה. לאחר הוחזרו הטבעות, פיליפ המשיך לקשר ולשחרר אותם.

 

משם הוא עשה שילוב נוצץ חוגים לעיצובים מסובכים. לדברי רוברט-הודין, הוא אמר כי לסיום, פיליפ נשף עליהם והם נפלו בנפרד על הרצפה. רוברט-הודין גם ביצע גרסה של הטריק.

 

מספר הטבעות בשימוש יכול להשתנות משניים עד עשר, או יותר. בשנת 1988, Masahiro Yanagida הופיע עם טבעות Ninja זעירות, באמצעות ארבע טבעות שהיו   11.43 סנטימטרים בקוטר. מאז, טבעות הקשר הסיניות  הפכו לפריט שקסעים אוהבים מאוד לבצע קוסמים.